Kāpēc pārbaudīt ādas jaunveidojumus?

11 novembris 2020

Pandēmijas laiks un aizvien valdošā neskaidrība, nekonkrētība un neziņa par to, kad neierastais stāvoklis beigsies, ir palēlinājis mūsu ikdienas skrējienu. Šobrīd valdošā situācija mums liek pastiprināti aizdomāties arī par savu un tuvinieku veselību, ko mūsu straujajā ikdienā bieži nākas piemirst. Viens no vadošajiem Latvijas dermatoonkologiem, medicīnas zinātņu doktors Aleksandrs Derjabo, preventīvās un estētiskās medicīnas klīnikas Panacea Premium ārsts, atklāti stāsta par izplatītām kļūdām Latvijas skaistuma speciālistu, kosmetologu un dermatologu vidū, kas beigās noved pie pacientu letāla iznākuma.

Eiropas tendence – saslimšana ar ādas vēzi – ikgadēji pieaug visā pasaulē. Pacienti bieži nenovērtē riskus, kas ir saistīti ar onkoloģiju. Taisnīguma labad jāatzīmē, ka kopumā pieaug to cilvēku skaits, kas iziet savlaicīgu diagnostiku. Pēdējo 5-10 gadu laikā ārsti aizvien biežāk var sākt ārstēšanu tā dēvētajā nulles stadijā. Tā ir stadija, kurā ārstēšana norisinās veiksmīgāk, nekā pirmajā – pozitīva iznākuma procents tuvojas 100% komentē ārsts.

Dakteris Aleksandrs Derjabo sīkāk pastāstīja par svarīgāko problēmu – ar dermatoonkoloģijas jautājumiem Latvijā nodarbojas kosmetoloģijas un skaistuma speciālisti, nevis onkologi un ķirurģi. Viņi likvidē jaunveidojumus uz ādas bez priekšstata, ko tieši likvidē. Savukārt, daudzi dermatologi, kuriem ir nepieciešamā kvalifikācija, pieredzes trūkuma dēļ pieļauj fatālas kļūdas jaunveidojumu diagnostikā un likvidēšanā.

Nepareiza šķietami vienkārša jaunveidojuma likvidēšana var maksāt pacientam dzīvību! Uz doto brīdi Latvijā ir tikai dažas vietas, kur var kvalitatīvi iziet ādas onkoloģijas diagnostiku, tajā skaitā klīnika Panacea Premium, kurā es pieņemu pacientus. Vairākumā vietu Jums nevarēs ar pārliecību konstatēt ādas vēzi, jo ne visur ir apmācīts personāls un nepieciešamais diagnostiskais aprīkojums brīdina Derjabo.

Dažkārt aiz vienkāršākajiem jautājumiem slēpjas lielas un nopietnas sekas. Dermatologiem pastāvīgi jāmācās, jāizskata dažādi saslimšanu gadījumi, “jāuzkrāj bagāža”, iespējami jāizvairās no kļūdām, nepareizām diagnozēm, kā arī jāizvairās no sveša darba veikšanas. Mazāko aizdomu gadījumā dermatologiem jāsūta pacienti pie dermatoonkologiem! Ādas vēzis ir izplatītākais vēzis Latvijā. Nekādā gadījumā nedrīkst nepievērst tam uzmanību vai riskēt ar pacientu veselību!

Tāpēc aicinām savus klientus būt apzinīgiem savas veselības vārdā un izvēlēties atbilstošus speciālistus dažādu veselības problēmu risināšanai! Klīnika Panacea Premium piedāvā augsti kvalificētu speciālistu pakalpojumus, kas ikvienai Jūsu problēmai pieies indivduāli, nodrošinot tai atbilstošu diagnostiku un rodot risinājumu.

Lai pieteikties zvaniet +371 2036 9916
vai aizpildiet formu

Pieteikšanās forma

Jūsu pieraksta apstiprinājumu saņemsiet atzvana veidā ne vēlāk kā divu darba dienu laikā.

Jūsu vārds

Tālrunis

E-pasts

Vecums
PieaugušaisBērns (līdz 18 g.v.)

Speciālists (nav obligāts)

Vēlamais datums un laiks (nav obligāts)

Komentāri

Tiek nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Copyright © Panacea Pro 2020. Ārstniecības iestādes Reģ. Nr. 0100-00463. Visas tiesības aizsargātas.