Uzturs spēcīgai imunitātei

08 aprīlis 2020
panacea-uztura-ieteikumi.png

Vai zinājāt, ka laba imunitāte atkarīga no vesela zarnu trakta? Ja veicinām labo baktēriju veidošanos, ievērojami uzlabojas arī organisma aizsargspējas. Tāpat nozīmīgi ir, piemēram, garšaugi, jo tiem piemīt antibakteriāla un pretvīrusu aktivitāte, kā arī būtiski uzņemt taukskābes, kas mazina iekaisuma procesus.
Ieskatieties 6 vērtīgos mūsu uztura speciālistes Jeļenas Pavlovas ieteikumos, lai stiprinātu imūnsistēmu un izvairītos no saslimšanām.

  1. Ierobežojiet cukuru un transtaukskābes ēdienkartē!
    Šie produkti palielina iekaisuma procesus organismā. Pēc iespējas samaziniet saldumu un cukura daudzumu savā uzturā, nelietojiet fritētus, eļļā ilgi ceptus produktus, kā arī jebkuru pārtiku, kuras sastāvā ir rakstīts “daļēji hidrogenēti augu tauki”.

  2. Lietojiet produktus, kas samazina vai bloķē šūnu receptora ACE2 aktivitāti vai novērš vīrusa vairošanos! Tieši caur šo receptoru organisma šūnās nonāk COVID-19!
    Kas pie tiem pieder?
    – lakricas sakne (piemēram, lakricas saknes tēja);
    – puravi;
    – nātres;
    – zaļā tēja;
    – kvercetīnu saturoši produkti – paprika, sīpoli, sparģeļi, ķirši, brokoļi, kāposti kale, mellenes, avenes, dzērvenes, sarkani āboli;
    – linsēklas;
    – citrusaugļi;
    – lakši.
    Ļoti ieteicami visi garšaugi, jo tiem kopumā piemīt antibakteriāla un pretvīrusu aktivitāte.

  3. Lietojiet fermentētus un šķiedrvielām bagātus produktus!
    – Pilngraudu produktus;
    – dārzeņus;
    – ogas;
    – riekstus, sēklas.
    Šie produkti bagātinās gremošanas traktu ar šķiedrvielām un nodrošinās “labo baktēriju” dzīvotspēju. Probiotikas jeb “labās baktērijas” modulē imūno funkciju, mijiedarbojoties ar dažādiem receptoriem zarnu gļotādā esošajās imūnās sistēmas šūnās. Tās ietekmē gan iedzimto, gan iegūto imunitāti. Atcerieties, ka 70-80% mūsu imūnsistēmas atrodas zarnu traktā!

  4. Lietojiet Omega 3 taukskābes, kas atrodas zivīs!
    Šīs taukskābes mazina iekaisuma procesus organismā. Organisma spējas saražot sev nepieciešamās Omega 3 taukskābes no augu izcelsmes produktiem ir ierobežotas. Lai gan linsēklu eļļa ir bagāta ar augu omega 3 taukskābēm, tomēr to nevar salīdzināt ar tām, kas ir zivīs un zivju eļļā. Ja zivis netiek lietotas regulāri, tad vēlams Omega 3 (EPS un DHS – garo ķēžu taukskābes) iekļaut papildus 1000 mg dienā.

  5. Ieturiet vieglas vakariņas ne vēlāk kā 3 stundas pirms gulētiešanas!
    Tieši vakarā sāk darboties iegūtā imūnitāte (T un B limfocīti), kas iepazīstas ar patogēniem (vīrusiem, baktērijām) un sāk pret tiem cīņu. Lai cīņa notiktu veiksmīgi, vakarā organisma enerģiju vēlams novirzīt imūnsistēmas darbam, nevis lielas maltītes sagremošanai.

  6. Labai imunitātei ir nepieciešams pilnvērtīgs miegs, atpūta un labs noskaņojums!
    Atcerieties, ka tikai ar uzturu un papildus vitamīnu/minerālvielu uzņemšanu nav iespējams novērst inficēšanos ar vīrusiem. Tomēr daudzveidīgs un pilnvērtīgs uzturs var apgādāt tavu imunitāti ar tai nepieciešajām vielām un nodrošināt tās normālu darbību. Kombinācijā ar pilnvērtīgu atpūtu un rūpēm par savu mentālo veselību varam paveikt maksimālo savas imunitātes stiprināšanā.

 

Esiet veseli!

Jūsu –
“Panacea Premium”

Lai pieteikties zvaniet +371 2036 9916
vai aizpildiet formu

Pieteikšanās forma

Jūsu pieraksta apstiprinājumu saņemsiet atzvana veidā ne vēlāk kā divu darba dienu laikā.

Jūsu vārds

Tālrunis

E-pasts

Vecums
PieaugušaisBērns (līdz 18 g.v.)

Speciālists (nav obligāts)

Vēlamais datums un laiks (nav obligāts)

Komentāri

Tiek nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Copyright © Panacea Pro 2020. Ārstniecības iestādes Reģ. Nr. 0100-00463. Visas tiesības aizsargātas.